Tým vedoucích tábora dětí
Karolína KárníkováKarolína Kárníková

Karolína Kárníková

hlavní vedoucí pro malý

26 let, studentka na Fakultě umění a architektury v Liberci, momentálně se připravuje na magisterská studia. Jeden z mnoha odchovanců tábora, který si potrpí na kvalitní táborové pižmo a bláto v uších.

Ve volném čase se ráda vydává do kopců a hor, tvoří a trochu leze. Na svých cestách hladí psi a kočky, pozoruje mravence. Na tábor jezdí už neví od kdy, ale velkým vedoucím se poprvé stala v roce 2015. To co ji spojuje se všemi účastníky je láska k místu, kde se tábor každoročně pořádá. U ohně se ráda připojí k Leončiným strunám svým libým hlasem. Zaručuje, že po navštívení Kosáku se stane součástí vašeho životního stylu.

Štěpán KolekŠtěpán Kolek

Štěpán Kolek

ozdoba tábora

21 let, student na Fakultě strojní ČVUT. Baví ho řídit všechno co má kola a motor a rád poslouchá hudbu. Nosí brýle, díky kterým vypadá chytře a má značné rétorické nadání. Má rád psi. Neumí tančit ani zpívat, ale stejně se vždy rád přidá. Ačkoli se ke Kosáku připojil až později, v duši s ním byl spojený od narození. Vyzkoušel více táborů, ale Kosák ho uchvátil kolektivem, krásným a klidným prostředím a pneumatikou. Dejte mu sušenku nebo čokoládu a je váš. Nemá ale rád houby, lilek a nejí ani děti, tak se nikdo nemusí bát. Na tábor jede jako vedoucí poprvé, ale s velkými skupinami dětí již zkušenosti má.

Milena SkalováMilena Skalová

Milena Skalová

praktikantka

17 let, studuje na Střední zdravotnické škole v Hradci Králové obor praktická sestra. Jiz od 3 let navštěvuje pravidelně plavecký bazén. Docházení na ZUŠ Střezina, do výtvarného oboru (i přes to, že ve výtvarném umění nijak nevyniká) se stalo součástí jejího života, už když poprvé usedla do školních lavic.

Na Kosák se vrací letos už po 11. kvůli malebnému údolí Kosího potoka i komunitě táborníků a vedoucích. Letos jede poprvé jako praktikantka nasbírat zkušenosti do příštích let.

Barbora HolerováBarbora Holerová

Barbora Holerová

vedoucí

27 let, bývalá studentka grafického designu, momentálně mamka na plný úvazek.

Ve svém volném čase (když si sem tam nějaký urve) se věnuje výtvarné tvorbě, astrologii a fotografování. Miluje přírodu a hudbu, oboje má totiž blahodárné účinky na její duši.

Kosák je pro ni jako milý, veselý a moudrý příbuzný. Už spoustu let těží z jeho vlivu a nedovede si představit nic, čím by se dal nahradit . Vždycky se k němu bude ráda vracet a snažit se, aby bohatství, které nabízí mohlo objevit spoustu dalších dětí i dospělých…

Leontina PaskováLeontina Pasková

Leontina Pasková

vedoucí

22 let, studuje Design na Fakultě architektury ČVUT. Krom toho působí jako lektorka vzdělávacího programu Fastrackids pro malé školáčky i předškoláčky. Ve svém volném čase se věnuje hře na housle v orchestru ZUŠ Klapkova.

Kouzelná krajina, běhání po kopcích, zpívání u táboráku a šumění Kosího potoka ji učarovalo již jako malou Leontinku. Dalo partu skvělých kamarádů a nadále sytí neutuchající inspirací. Nyní už vyrostla z role účastníka a jezdí na tábor jako certifikovaná vedoucí. Věnuje se sportovním i výtvarně kreativním hrám a na večer u ohně ráda rozezní kytaru. Svou lásku k hudbě, kterou získala právě zde na Kosáku, se tak snaží předávat dál všem spřízněným duším a uším.

Kryštof KárníkKryštof Kárník

Kryštof Kárník

vedoucí

Ahoj, jmenuji se Kryštof, narodil jsem se v roce 2000. Studuji scénografii na žižkovské SUPŠ a baví mě umění a historie. Na tábor jezdím od roku 2004 a v podstatě jsem na něm vyrostl. Jako vedoucí jedu letos poprvé a moc se těším na novou zkušenost. Na Kosáku mám nejradši krásné prostředí, noční hry, puťáky a klid od zbytku civilizace a každodenního ruchu ve městě. A taky žranici na konci tábora :)

Anička PulkrabováAnička Pulkrabová

Anička Pulkrabová

vedoucí

24 let, studuje Angličtinu a Francouzštinu. Ač rodilá Pražačka, v její duši kočovníka ulpěly zážitky z cest po světě, ale stejně tak miluje srkat teplý čaj z plecháčku na vandrech po české krajině. Již několik let vyučuje děti angličtinu, či základům hry na kytaru. Mezi její oblíbené koření života patří hudba, kreslení, a další z toho nekonečna kulturní sféry.

Kosák..to je zurčení potoka a každoroční otužovačka, řinčení ešáků, pozorování hvězd, bydlení v tee pee a hlavně - obejmutí od přírody každý den! Na kosák jezdí už docela hodně let a vždy se tam ráda vrací.

Josef SkalaJosef Skala

Josef Skala

vedoucí

20 let, student SPŠ v Hradci Králové, obor strojírenství. Výtvarně se vzdělává na ZUŠ Střezina. Ve volném čase se věnuje hře na kytaru a vodním sportům.

Na tábor jezdí od roku 2010. Rád se na Kosák vrací nejen kvůli skvělým lidem ,ale i kvůli skvělému prostředí a báječnému ovocnému salátu <3. Letos jede poprvé na Kosák jako vedoucí.