Tým vedoucích tábora teenagerů
Pája SedláčkováPája Sedláčková

Pája Sedláčková

hlavní vedoucí pro teenagery

Absolventka Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, držitelka osvědčení Školení hlavních vedoucích táborů, půl roku působila jako dobrovolník v zemích subsaharské Afriky, kde se podílela na vzdělávání dětí z chudinských čtvrtí a preventivních programech infekčních onemocnění, zejména HIV/AIDS, certifikovaný plavčík Amerického červeného kříže, nyní pracuje v oblasti pracovně lékařských služeb, vedoucí na Kosáku od roku 2005.

Baví ji sporty všeho druhu na souši i ve vodě, cestování po Čechách i daleko za jejich hranice…Ráda potkává nové lidi, ale ještě radši své staré známé. A tohle všechno dohromady dokáže poskytnout jenom Kosák ;-)

Jakub MatěnaJakub Matěna

Jakub Matěna

vedoucí

23 let, studuje na Matematicko-fyzikální fakultě UK a na Kosáku bude letos již po jedenácté. Z tábora si každoročně odnáší mnoho netradičních zážitků a odpočine si od všedního studentského života. Kuba miluje cyklistiku, kanoistiku a hru na klavír. Mezi jeho největší zájmy patří také matematika, informatika či chemie.

Petr OplatkaPetr Oplatka

Petr Oplatka

vedoucí

32 táborový veterán, který na Kosáku poprvé navštívil latrinu už v roce 1997. Po dlouhé odmlce, způsobené prací v oboru produkce, se letos vrací do Údolí Kosího potoka jako vedoucí. Na Kosák vzpomíná celý život a celý život z něj čerpá. Tábor zůstává díky bohu prakticky stejný jak ho před lety zanechal, takže se zapojením tohoto staronového člena nebude žádný problém. Petr má rád přírodu a nemá rád crocsy a kapelu Kryštof. Co s ním rozhodně nezažijete je nuda.

Leontina PaskováLeontina Pasková

Leontina Pasková

vedoucí

21 let, úspěšná maturantka na matematickém gymnáziu v Brně. Absolvovala pomaturitní studium němčiny na jazykové škole Tutor. Tento rok zahajuje studium průmyslového designu na fakultě architektury na ČVUT. Na Kosák jezdí od té doby, co se ve škole naučila malou násobilku a nyní na táboře působí coby certifikovaná vedoucí.

Mezi její zájmy patří především hudba (zpěv, hra na housle a na kytaru), výtvarničení všeho druhu a sport (tanec, plavání, běh a turistika). Záliba ve většině těchto činností se zrodila právě zde na Kosáku a ráda ji podpoří i v dalších kreativních duších.

14 dní na Kosáku bývá tradičně její nejoblíbenější část roku. Tábor pro ní znamená skvělé kamarády, krásnou přírodu, nejzářivější noční oblohu a nezapomenutelné zážitky.

Terka CachováTerka Cachová

Terka Cachová

vedoucí

Absolvovala Pedagogickou fakultu UK a Fakultu humanitních studií, v současné době se kromě výuky angličtiny a houslí věnuje synu Matyášovi. Od r. 2000 se podílela na vedení sociálně-kreativního programu pro mládež Tensing (YMCA), kosácký život poznala poprvé r. 2004 a léto bez něj si již ani nedovede představit.

Stejně jako všechny z teamu ji baví cestování&sport, v přírodě je jako doma; hudba a knihy jsou pro ni příjemnou společností. Co ji však těší nejvíce je potkávat se s lidmi, s nimiž může sdílet zážitky a dobrodružství, o něž na Kosáku rozhodně není nouze.

Honza MelíšekHonza Melíšek

Honza Melíšek

vedoucí

32 let, vyučil se kuchařem, poté pracoval jako šenkýř, podlahář, jako marketingový specialista v největší české automobilce, jako copywriter v reklamní agentuře a v současné době se věnuje reklamní a filmové produkci. Momentálně ho však nejvíce zaměstnává brázdění českých i zahraničních pódií s rokenrolovou formací TH!S, kde rozeznívá sladké šestistrunné dřevo a své hlasivky.

a Kosák začal jezdit v roce 1997, a protože zážitky z něj velkou měrou pomohly zformovat jeho osobnost, po dvaceti létech se vrací na místo činu, aby se táboru revanšoval a vrátil mu tak to nejlepší co mu dal. A taky proto, že je tam fakt sranda. A navíc hezky. A vůbec…jedeme už?!

Jára SmejkalJára Smejkal

Jára Smejkal

vedoucí

24 letý odchovanec tábora na kosím potoce, který se poprvé na Kosáku ukázal v 5 letech jako malý Jaroušek a nyní je z něj velký vedoucí. Studuje na SPŠ Stavební Dušní. Jeho zájmy jsou bojové sporty, grafika ale jeho největším koníčkem je hudba. Hraje v kapele, orchestru a po hospůdkách. Postará se o to, aby potěšil a rozezpíval každou hudbě otevřenou duši.

Je to rodilý měšťák, ale vyrazit do terénu mu nedělá žádný problém. Na kosáku našel přátele, klid a odreagování. Každý rok se tam moc těší a vždy rád uvidí všechny staré i nové tváře.